Miluj blížneho svojho (ak nie je gay)

Autor: zuzana hanzelova | 28.4.2010 o 14:00 | (upravené 28.4.2010 o 16:59) Karma článku: 17,72 | Prečítané:  7574x

Je paradoxné, že s odstupom času človek vidí veci, ktoré v stave zamilovanosti a vzťahu nevidel. Zrazu zistí, že dvaja ľudia, znamenajúci pre seba tak veľa, boli v skutočnosti osoby, ktoré nemali absolútne nič spoločné. Osoby, ktoré sa rozchádzajú najmä v zásadných veciach v náhľade na život. Na facebooku vznikla skupina, ktorá má názov Som PROTI pochodu HOMOSEXUÁLOV v uliciach Bratislavy 22.mája 2010!. Osem z mojich priateľov sa stalo fanúšikom tejto stránky. Jeden je radikálny slovanista, ostatní veriaci. Možno aj preto som si nie celkom istá, či títo ľudia vedia niečo o skutočnej homosexualite.

Už som viackrát na blogu spomínala, že som vyrastala u Saleziánov. Detstvo to bolo krásne a aj naďalej sa považujem za veriacu, napriek svojim výhradám voči cirkvi, ale nie o tom je dnes tento článok. Sama som si teda, aj dôsledkom svojho detstva, prešla rečami o homosexualite. A sama som potom neskôr prišla na to, že tí ľudia zväčša homosexuála nikdy v živote nestretli, čo vlastne potvrdzuje aj táto stránka na facebooku, pretože homosexuáli sú tu vykreslení takto:

 

homo1.jpg

homo2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Presne toto je podľa nich obraz homosexuála...Obscénny CHLAP prezlečený za ženu, ktorý praktizuje sex na verejnosti a ohrozuje tak mravnú výchovu našich detí. Na stránke homosexuálov nazývajú Sodomistami a tvrdia, že homosexualita je psychická horoba, ktorá je liečiteľná. Ako dôkaz uvádzajú akési dvojičky, z ktorých jedna bola homosexuál a druhá nie.

Táto stránka samoz

rejme nevypovedá o ničom. Vypovedá o hlúposti zakladateľa a ďalších tritisíc ľudí. Nemožno t

úto skupinu zosobňovať s cirkovu ani veriacimi ako takými, ale ruku na srdce: nie sú to zväčša veriaci, ktorí sú proti homosexuálom?

Pozrime sa na to takto...predstavme si chlapca alebo dievča, ktorému sa v puberte prejaví jeho/jej orientácia. Čo si asi tak povie? SUPER? Cool?
Nie. Pravdepodobne má z toho depresie, ,pretože všetci, ktorí sú íní, sú v škole tí najhorší. Pravdepodobne sa s tým vyrovnáva značnú dobu a predpokladajme, že nie raz si želal, aby bol ako všetci ostatní.

Naozaj si nemyslím, že Kristov odkaz na tomto svete je Miluj blížneho svojho ako seba samého, ale len ak nie je gay (černoch, žena, žid, moslim...doplňte si čo chcete). Jeho odkaz je presný opak. Miloval všetkých: mrzáka, chorého, farizeja, deti, ženy...bez výnimky, každého. Tritisíc ľudí v tejto skupine nenávidí gayov, ktorí im nijako neubližujú. Niektorí ich chcú liečiť, trestať, zavrieť do väzenia, niektorí aj zabiť. Začneme homosexuálmi a ani sa nenazdáme a budeme zatvárať ľudí preto, že sú blond, že sú múdrejší, že sú škaredší, slabší? Môžeme začať aj tým, že sú vysokí, futbalisti, pokračovať katolíkmi.
Na každého by sme mohli ukázať prstom.

To, že niekoho budeme nenávidieť neznamená, že sa zmení. To, že budeme nenávidieť homosexuálov a budeme ich ignorovať neznamená, že prestanú existovať. A aj keď sa zavriete do kumbálu, kde nebude svietiť Slnko, ešte to neznamená, že Slnko prestane existovať.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Umierajúci chlapec márne prosí o pomoc. Putin Váňu nepočuje

Rodinu so vzácnym genetickým ochorením označili za zdravú. Aby ušetrili.

Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu

Matovičovi výlet do Cannes zrejme pomohol. V najnovšom Focuse rástol najviac.


Už ste čítali?