Paľba končí, pásová výroba začína

Autor: zuzana hanzelova | 29.7.2010 o 9:17 | Karma článku: 14,93 | Prečítané:  3962x

Je televízia naozaj obrazom národa? Vysielajú naozaj to, čo ľudia chcú vidieť? Alebo vysielajú to, čo je najlacnejšie, a tvária sa, že to všetci chcú?

To, že v hlavných správach Markízy sa objavujú v zahláseniach moderátorov slová, ktoré by som nedala ani do básne na úlohu z romantizmu sa dá prežiť. Aj to teleráno ešte človek vydrží, je to formát, ktorý nemá byť vážny, ale zábavný, dajme tomu...

Ale, že Markíza zruší jedinú svoju slušnú reláciu s odôvodnením, že je pre nich príliš drahá, to ma dostalo. Paľba bola jediná relácia, ktorá nebola zbúchaná narýchlo každý deň, so scénarom od Dana Dangla a réžiou Petra Ňunéza. Bola to relácia, ktorá funguje už x rokov. Napriek trápnemu Krejčovi, trocha teatrálnemu Pasiarovi, bolo to všetko OK. Malo to náboj, opodstatnenie, ale čo je podľa mňa najdôležitejšie, dali si na tom vždy záležať a mali na to čas.

Podľa článku SME poskytla hovorkyňa Oľga Dúbravská nasledovné stanovisko:

"Môžem potvrdiť, že relácia Paľba sa na jeseň neobjaví vo vysielaní, a to z dôvodu zmien v programovej štruktúre vo väzbe na prípravu a štart nového spravodajsko-publicistického formátu, ktorý bude vysielaný denne. Skúsenosti a profesionalitu tímu redakcie Paľba využijeme v tomto novom formáte, ale aj na posilnenie investigatívnej zložky Televíznych novín."

Takže, ak to chápem správne, nahradia Paľbu každodennou reláciou, ktorú, v rámci šetrení financií, bude vytvárať tím televíznych novín. Z relácie, ktorá šla pod povrch, kde redaktori mali čas na jednotlivé reportáže, sa opäť stane pásová výroba povrchných, nič nehovoriacich blábolov. A to všetko naservírované každý deň. Spolu s televíznymi novinami, reflexom, teleránom... Fakt si niekto myslí, že dokáže každý deň vyrobiť rovnako kvalitnú reláciu, ako Paľba raz za týždeň, a to všetko za menej peňazí?

Naozaj je takáto kultúra národa? Naozaj ľudí zaujímajú len dojímavé príbehy o postihnutých deťoch a nový tiger v ZOO? Naozaj ich nezaujímajú relevantné, hlbšie, spoločensky závažné informácie, pospájané do súvislostí? Fakt chcú vidieť až do Vianoc len "talenty" na všetkých televíziách, ktoré máme?
Neviem ako vy, ale ja si začínam chystať na september obrovskú zbierku kníh a DVDčiek. Pôjdem do káblovky, a predplatím si konečne všetky nemecké kanály. So slovenskou telkou som praštila už dávno, ale tentokrát je to už vážne. Aj to málo, čo tam stálo za to, je preč.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Lunter a Lunter by mali žiadať o pardon

O probléme s kotlebovskými dodatkami vedeli dosť dlho.

Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu

Matovičovi výlet do Cannes zrejme pomohol. V najnovšom Focuse rástol najviac.


Už ste čítali?